: 11 + 6 =

mhost_ir.gif

خوش آمدید

تنظیم جوملا برای افزدون لینک عضویت به مقالات

on چهارشنبه, 31 ارديبهشت 1393.

ممکن است تا به حال برای شما پیش امده باشد که بخواهید برای مطالبی که سطح دسترسی آن ها فقط برای اعضا هست لینکی برای عضویت بازدید کننده بسازید و فکر کنید که جوملا همچین قابلیتی ندارد ، برای انکه بازدید کننده غیر عضو در سیستم شما بتواند  مطالب مخصوص اعضا را در لیست مطالب ببیند ولی اجاز مشاهده آن را نداشته باشد کافی است این مقاله را پی گیری کنید . در این مقاله خواهید اموخت که چگونه از مقالات مخصوص اعضا برای عضویت در سایت استفاده نمایید .

 برای این امر ابتدا باید سطح دسترسی مقالاتی که مد نظرتان است را روی عضو شده بگذارید :


حال به مدیریت منوی مربوط به منویی بروید که لینک نمایش مطالب در ان بخش خاص در ان منو قرار دارد و گزینه مربوط به آن بخش را باز نمایید و از ستون سمت چپ در بخش پارامترهای پیشرفته گزینه نمایش لینک های دسته بندی نشده را روی بله بگذارید :


بعد از این تنظیمات در خروجی سایت در بخش مربوطه که ان مطلب قرار دارد متن خلاصه ان مقاله نشان داده می شود اما بعد از کلیک بر روی عنوان به صفحه عضویت خواهد  رفت و دکمه ادامه مطلب به صورت زیر تغییر می کند .

تنظیمات خاص ویرایشگر tinyMCE در جوملا

on یکشنبه, 13 اسفند 771.

در سیستم جوملا قابلیت های متعددی برای ویرایش متن بکار گرفته شده اند تا کاربر بدون نیاز به یک برنامه جانبی متن خود را ویرایش ، اصلاح و ارائه نماید . از این دسته امکانات می توان به خاصیت الصاق استایل (style) به متن و مطالب موجود در ویرایشگر می باشد .
ویرایشگر tinymce  در جوملا خصوصیات بسیار متعددی دارد که خاصیت ذکر شده در این ویرایشگر به شما امکان می دهد تا یک بخش از متن ، تصویر ، لیست ، .و.. را انتخاب و به ان یک استایل نمایشی خاص را الصاق کنید . این امر باعث می شود تا شما به صادی خروجی های بسیار زیبا و کاربر پسندی تولید کنید .
در این روش مکان ویا محتوای انتخاب شده در ویرایشگر با تغییر لیست style   دارای یک کلاص خاص می شوند که این کلاس خاص می تواند رنگ ، اندازه و دیگر پارامتر های مختلف را برای ان محتوای انتخاب شده تنظیم نماید .

برای ایجاد یک قالب متنی و نمایشی جدید به سایت خود ، بعد از بارگزاری فایل مورد نظر می توانید با طی مراحل این مقاله فایل استایل اختصاصی خود را به این ویرایگشر معرفی و از استایل های در متن خود استفاده نمایید .