: 7 + 13 =

mhost_ir.gif

جوملا یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) است، که شما را قادر به ساخت وب سایت ها با برنامه های کاربردی آنلاین قدرتمند می سازد. جنبه های بسیاری از جمله سهولت استفاده و توسعه جوملا آن را محبوب ترین نرم افزار وب سایت در جهان کرده است.

مهمتر از همه جوملا یک سیستم منبع باز و به صورت رایگان در دسترس میباشد.

سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست؟

سیستم مدیریت محتوا نرم افزاری است که با آن می توانید از کوچکترین وب سایت شخصی تا بزرگترین پورتال های سازمانی با کمترین شناخت به برنامه نویسی و طراحی ایجاد کرد ، هر سیستم مدیریت محتوا از فریم ورک متفاوتی در ساختار آن بهره گرفته شده  که ساختار یک ماژول یا نرم افزاری با آن در آن سیستم کمک شایانی به طراح دارد.

 پروژه هایی که با جوملا می توان انجام داد

وب سایت شرکت های بزرگ و یا پورتال
شبکه های داخلی شرکت ها و اکسترانت
مجلات، روزنامه ها و نشریات آنلاین
فروشگاه آنلاین
پورتال های دولتی
وب سایت کوچک کسب و کار
وب سایت های غیر انتفاعی و سازمانی
پورتال های مبتنی بر جامعه
وب سایت مدرسه و مذهبی
سایت های شخصی ، هاستینگ و غیره

 

mightysites.pngافزونه قدرتمندی که میتوان در جوملا چندین سایت متفاوت با قالب های دلخواه ایجاد کرد منتشر شد. با این افزونه میتوان بجای آپلود مدیریت محتوا در شاخه های دیگر از یک سیستم در چندین سایت استفاده کرد.

بعد از ایجاد یک اکانت جدید با این افزونه یک جوملای آماده با زیرشاخه سفارشی قابل نمایان و دسترسی است که میتوان هر افزونه ای را که در هر شاخه نیاز دارید را نصب و مدیریت کنید. هیچ افزونه ای به افزونه دیگر تداخل نمی کند. تقریبا مشابه پلاگین مولتی وردپرس

joomla-2.5.png  joomla-3.0.jpg

ادامه مطلب ...

با افزونه ویترین آکاردئون جومیلا! میتوانید یک بخشی از قالب سایتتون را با تصاویر ذینت بدید، این افزونه کاملا تجاری بوده و بخاطر فرا رسیده عید باستانی نوروز بصورت رایگان برای استفاده عموم گذاشته شده است .

تیم جومیلا! عید خوبی را برای شما آرزومند است، پیشاپیش عید نوروز را به همه هموطنان عزیز تبریک عرض میکنیم.

ادامه مطلب ...

اگر افزونه های پیش فرض جوملا برای کار شما کافی نباشد یا اینکه دوست دارید افزونه های بیشتری را در سایت خود گسترش دهید، می توانید از افزونه های جوملا استفاده کنید. یکی از برتری های سیستم جوملا نسبت به سیستم های مشابه، بستر مناسب برای توسعه است که موجب شده افزونه های بیشتری برای آن ساخته شود. تا کنون بیش از 7000 افزونه برای جوملا به ثبت رسیده است که اکثر آنها رایگان است. بنابراین به احتمال زیاد آنچه را که شما ممکن است به آن نیاز داشته باشید می توانید بصورت رایگان آن را بدست آورید.
بعضی از این افزونه ها به فارسی ترجمه شده استو همچنین اگر افزونه مورد نظر شما ترجمه نشده است، می توانید آن را ترجمه و با نام خود در مرکز افزونه های جومیلا منتشر نمایید.

sp-page-builder-pro.png

افزونه صفحه ساز حرفه ای جوملا

با این افزونه میتوانید صفحات حرفه ای در وب سایت جوملایی خود پدید آورید . این افزونه تجاری بوده و برای استفاده از همه امکانات آن فایل های اضافی آن هم در پوشه زیپ موجود است.

با این افزونه نیازی نیست که از ماژول های متعدد برای زیبا سازی وب سایت خود استفاده کنید این افزونه همه امکانات را دارا میباشد.

نکته!: این افزونه به زبان انگلیسی می باشد و بعلت انتشار جدید فعلا ترجمه نشده است و میتوانید از فایل ترجمه نسخه قبلی استفاده کنید.

بعد از ترجمه توسط همکاران در سایت قرار خواهد گرفت.

امیدوارم مورد توجه کاربران ارجمند قرار بگیرد.

ادامه مطلب ...