: 6 + 13 =

mhost_ir.gif

http://www.joomila.ir/images/web/DNS-Setup.jpgما همیشه سعی می کنیم سرعت اینترنت خودمان را بالا و بالاتر ببریم. حتما شما نیز بارها با روش ها و برنامه های مختلف سعی در اجرای این منظور داشته اید. در این مجله نیز بارها از این روش ها صحبت به میان آمده است که می توانید با یک جست و جوی ساده به آنها دسترسی پیدا کنید. امروز می خواهم درباره بالا بردن سرعت اینترنت از طریق تنظیمات DNS با شما صحبت کنم.

ایران و برخی کشورها سرورهای DNS کندتری نسبت به کشورهایی مانند امریکا و کشورهای اروپایی دارند. به همین دلیل بهتر است از دی ان اس های عمومی استفاده کنید تا با این کار کمی بر سرعت اینترنت خود بیافزایید. سوالی که الان برای شما پیش می آید این است که شماره های دی ان اس های مورد بحث را از کجا می توان پیدا کرد؟ چطور آنها را به تنظیمات شبکه خود اضافه کنیم؟ در زیر شماره دی ان اس چند دی ان اس برتر را می بینید. می توانید از این شماره ها انتخاب و استفاده نمایید. در ادامه طریقه استفاده از آنها را نیز بیان خواهیم کرد.

ادامه مطلب ...

وظیفه اصلی تگ های متا این بود که اطلاعاتی هم چون موضوع اصلی یک صفحه و ... را در مورد محتوای یک صفحه به موتورهای جستجو اعلام کنند.
 
زمانی بود که محتویات تگ های متا برای موتورهای جستجو خیلی مهم بودند. با بازگشت به عقب می توان به این موضوع دست یافت که الگوریتم های موتور جستجو خیلی کند عمل میکردند و نمیتوانستند متوجه شوند که یک صفحه از یک وب سایت چه مفهومی را با توجه به محتوا می رساند. همین موضوع باعث شکل گرفتن ایده ای هوشمندانه در این زمینه شد و چنین بود که تگ های متا بوجود آمدند.
وظیفه اصلی آنها این بود که اطلاعاتی هم چون موضوع اصلی یک صفحه و ... را در مورد محتوای یک صفحه به موتورهای جستجو اعلام کنند. این ایده بزرگ نه تنها مانعی در برابر طراحان سایتهای اینترنتی که تگهای متایشان را پر از کلمات کلیدی کنند , ایجاد نمی کرد , حتی آنها را تشویق به چنین کارهایی می نمود.

ادامه مطلب ...

اگر شما در حال حاضر یک وب سایت دارید که آن را در یک شرکت هاستینگ میزبانی کرده اید و مایل به تغییر شرکت میزبانی هستید انتقال دادن وب سایت به وب هاستینگ شرکت دیگر کار نسبتا آسانی می باشد .
در مرحله اول شما نیاز به ثبت نام در شرکت هاستینگ جدید و انتخاب پکیچ هاستینگ مناسب برای وب سایتان را دارید . سپس اگر شما مایل به حفظ همان نام دامنه سابق خود را دارید ، پس شما باید با شرکت ثبت نام دامنه ارتباط بر قرار کنید. معمولا شرکت های ثبت کننده نام دامنه اغلب همراه با میزبانی وب سایت خدمات خود را ارائه می دهند بنابراین شما ممکن است به منظور تغییر نام دامنه باید با شرکت قبلی میزبان وب سایت قبلی ارتباط بر قرار کنید.
قبل از اینکه شما شروع به تغییر نام دامنه خود بکنید ، شما باید وب سایت و فایل های خود را در میزبان وب جدید آپلود کنید ، این فرآیند اغلب در همه شرکت میزبانی وب بسیار مشابه می باشد ، با استفاده از پروتکل شناخته شده اف تی پی شما وب سایت خود را در میزبان جدید آپلود کرده سپس نام دامنه خود را به آن پارک کنید.
هنگامی که شما دسترسی به تنظیمات نام دامنه را داشته باشید ، شما نیاز به تغییر رکوردهای دی ان اس برای انتقال به وب سایت در شرکت میزبان وب جدید را دارید. همه شرکت های میزبانی وب باید دستور العمل های به منظور انجام آسان این عمل را برای شما فراهم کنند .
بعد از آن می بایست صبر نمایید، تا ثبت دی ان اس جدید در اینترنت سراسری شود که معمولا از 30 دقیقه تا 48 ساعت وقت نیاز دارد

یکی از گزینه هایی که جوملا را جذاب و زیبا جلوه داده است ، قالب های بی نظیر و زیبا و پرکاربرد این مدیریت محتوا میباشد .

امروزه بسیاری از طراحان قالب های را طراحی میکنند که از همه نظر مناسب و درخور کار شما میباشد .

اما بسیاری از کاربران قادر به طراحی نیستند ، ولی از قالبی لذت میبرند و برای سایتی که قصد ایجاد آن را دارند بسیار مناسب است . مشکل در زمانی است که قالب به زبان فارسی نباشد و تمام موقعیت ها و فایل های نوشتاری چپ به راست میباشند .

ادامه مطلب ...

یکی از مشکلات شایع در جوملا ۳ مشکل اضافه شدن خودکار کاراکترهای \" به مطالب در جوملا ۳ است. عموما این مشکل هنگامی بروز خواهد کرد که از طریق مدیریت مطالب جوملا قصد اضافه کردن یک تصویر یا یک لینک را به مطلب داشته باشید، به این صورت که پس از اضافه کردن تصویر یا لینک کاراکتر \" در ابتدا و انتهای کد html مطلب درج خواهد شد. که در نتیجه هیچ تصویری نمایش داده نخواهد شد و لینک‌ها بدرستی کار نخواهند کرد.

متاسفانه این مشکل با عوض کردن TinyMCE (که ادیتور پیش فرض جوملا است) با CKeditor یا سایر ادیتورهای وب حل نخواهد شد.

ادامه مطلب ...